Kabaretobranie 2017

Czyli

IX Zielonogórska Noc Kabaretowa

05.08.2017/sobota/19.30

Kabaret REWERS - Gospodarz Wieczoru

Rewers jest połączeniem 20 - letniego doświadczenia Janusza Rewersa i Andrzeja Kłosa, z talentem, energią, spontanicznością Anny Olechnowicz i Macieja Wojciechowskiego.

Bez żadnej przesady można powiedzieć, że to jedyna taka grupa na polskiej scenie kabaretowej, gdzie spotkały się różne pokolenia artystów i jest to mieszanka kabaretowo-wybuchowa.

Kabaret pod koniec roku 2014 i działa przy Zielonogórskim Ośrodku Kultury, a mentalnie związany jest z Zielonogórskim Zagłębiem kabaretowym i kultowym klubem „Gęba”.

Już w pierwszym roku swej działalności wystawił dwa swoje premierowe programy i wziął udział w największych wydarzeniach telewizyjnych takich jak: Płocka Noc Kabaretowa 2015 – TVP2, Kabaretowanie 2015 z Polsatem (jako gospodarz), Latający Klub Dwójki TVP2.

 

  • Janusz Rewers – aktor, tekściarz, motor napędowy. W latach 1994-2014 lider i tekściarz Kabaretu Ciach. Znany jako „czarny charakter” Frank Dealey z serialu improwizowanego Spadkobiercy TV4,
  • Ania Olechnowicz - aktorka z niebywałym talentem, jeszcze większa urodą oraz dyplomem PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Filia we Wrocławiu,
  • Maciej Wojciechowski – fanatyk improwizacji kabaretowej z grupy FRUUU, dzięki naturze patrzy na wszystkich z góry,
  • Andrzej Kłos – niewidoczny na scenie za to bardzo obecny w tekstach. Wcześniej autor większości hitowych skeczy Kabaretu Ciach.

Wszyscy wszechstronni, utalentowani i błyskotliwi prezentują profesjonalny i świeży poziom wykonawczy. Z nieprzeciętną wyobraźnią artystyczną komentują sprawy społeczne i absurdy życia codziennego. Młodość i doświadczenie, czy to możliwe? Tak! Ale tylko w Kabarecie REWERS, jedynym takim kabarecie w Polsce!

 

Czytaj więcej

Jerzy Kryszak

Wykształcenie aktorskie nabył w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie, której dyplom zdobył w 1974 roku. W tym samym roku otrzymał angaż do krakowskiego Teatru Słowackiego, w którym był zatrudniony do 1978 roku. Wtedy to pojawiła się propozycja z warszawskiego Teatru Ateneum, w którym Kryszak występował do roku 1993. Wtedy bowiem artysta zdecydował o porzuceniu stałego angażu w zespole teatralnym i rozpoczął solową karierę artystyczną, skupiając się na występach kabaretowych.

Jerzy Kryszak bez wątpienia należy do kategorii aktorów charakterystycznych, wyróżniających się zarówno aparycją, jak i stosowanymi środkami przekazu, co czyni go zarówno rozpoznawalnym, jak i łatwym do zapamiętania.

Każdy występ Jerzego Kryszaka jest wydarzeniem nadzwyczajnym i niepowtarzalnym. Siła jego satyry bierze się stąd, że spotyka się bezpośrednio z publicznością i angażuje ją w swoje skecze, czym buduje niepowtarzalną atmosferę. Jerzy Kryszak propaguje dowcip publicystyczny pełen świeżego spojrzenia na bieżącą scenę polityczną, ze zręcznością, obnażający jej wady i słabości. Aktor umiejętnie wciela się w postać którą naśladuje. Ostatnim hitem internetu stała się piosenka „Marionetki”.

 

Czytaj więcej

Stanisław Tym

Słynny, legendarny Miś z filmu Stanisława Barei. Postać, której w zasadzie nie trzeba przedstawiać. Autor, aktor i reżyser.

Autor wielu sztuk teatralnych, skeczy (jednym ze słynniejszych jest „Ucz się Jasiu” w wykonaniu Jana Kobuszewskiego, Wiesława Gołasa i Wiesława Michnikowskiego, prezentowany w kabarecie "Dudek") i słuchowisk radiowych, a także scenariuszy do filmów Stanisława Barei, w których również występował i był współreżyserem. Odtwórca roli kaowca w filmie Marka Piwowskiego Rejs. Współautor i aktor kabaretów Owca, Dudek, Lopek i Wagabunda. Wystąpił gościnnie w serialu komediowym TVN "Niania".

W roku 2007 realizował film "Ryś", który przedstawił dalsze losy prezesa Ryszarda Ochódzkiego z filmu "Miś". Jest stałym felietonistą w tygodniku Polityka. W roku 2011 przygotował premiery dwóch spektakli. Pierwszy z nich nosi tytuł "Dżdżownice wychodzą na asfalt" – premiera w Teatrze Polonia Krystyny Jandy. Drugi spektakl to „Gazeta zawsze upada papierem do góry” - premiera w Teatrze Polskim w Szczecinie.

 

Czytaj więcej

Mikołaj Cieślak

W dorobku kabaretowym ma wiele wyrazistych i charakterystycznych ról: Gwidona, Bogdana, Bożydara, dresiarza w skeczu Galeria. Oprócz działalności kabaretowej opublikował wraz z Przemysławem Borkowskim i Robertem Górskim tomik wierszy zatytułowany Zeszyt w trzy linie. Występuje w teatrze Capitol w komedii Marka Modzelewskiego Szwedzki stół, która miała swoją premierę 5 listopada 2012 roku[1], oraz w komedii Roberta Górskiego Zdrówko (premiera 9 grudnia 2013). W Teatro di Astra w Turynie zagrał w polsko-włoskiej koprodukcji, w sztuce Quasi-Paradiso (Prawie raj) w reżyserii Roberta Talarczyka, premiera 24.02.2015. Od początku roku 2017 jako Mariusz w polskim serialu internetowym „Ucho prezesa” przedstawiający prezesa partii rządzącej i jego otoczenie we współczesnej Polsce. Emitowany na YouTube od 9 stycznia , a od 15 lutego w Showmaxie.

 

Czytaj więcej

Kabaret Pod Wyrwigroszem

jeden z najpopularniejszych kabaretów w Polsce. Występuje w czwórkę: Beata Rybarska, Andrzej Kozłowski, Maurycy Polaski, Łukasz Rybarski. W procesie twórczym uczestniczy także Tomasz Olbratowski, dziennikarz - satyryk z radia RMF FM. Błyskawiczne tempo programu, szereg inteligentnych skojarzeń i mnóstwo dowcipnych aktualności stanowią o jego powodzeniu na estradach całego kraju. Spotkanie z Kabaretem pod Wyrwigroszem to absolutna gwarancja śmiesznie spędzonego wieczoru.

Najnowszy ich program nazywa się "500+"! Przypadek? Absolutnie nie. Kabaret pod Wyrwigroszem osadził swój program w nowych realiach. Będą Państwo mieli jedyną okazję (rzecz jasna w krzywym zwierciadle) przyjrzeć się temu co jest. I pamiętajcie o jednym: spotkanie z Kabaretem pod Wyrwigroszem to absolutna gwarancja śmiesznie spędzonego wieczoru:-)

 

Czytaj więcej

Formacja Chatelet

To niepoprawni optymiści i wieczni buntownicy – ciągle wierzą, że poprzez kabaret zmienią świat i odkryją u ludzi nowe kontynenty świadomości. Świat zmieniają już od niemal 17 lat. Najwięcej przyjemności sprawia im dawanie przyjemności [cokolwiek to znaczy].

Formacja Chatelet to krakowski kabaret założony jesienią 1996 roku. Kilka miesięcy później Formacja zdobyła Grand Prix na najważniejszym festiwalu w Polsce – przeglądzie kabaretów PAKA. W ciągu tych kilkunastu lat przez Chatelet przewinęło się wielu kabaretowych artystów (m.in. Jerzy Jan Połoński, Tomasz Jachimek, Adam Grzanka), obecny skład to Adam Małczyk – sceniczny przywódca, Michał Pałubski – człowiek guma i sceniczny kameleon, od niedawna Barbara Tomkowiak, a także Askaniusz Petynka – dźwiękowiec i perfekcjonista. Formacja Chatelet świetnie sprawdza się w kameralnych, teatralnych warunkach, ale także potrafi zjednać sobie kilkutysięczną publiczność na dużych plenerowych kabaretonach. Kabareciarze nie unikają tematów kontrowersyjnych. Największą popularność przyniosły im skecze o Euzebiuszu, znanym jako Buba. Zespół słynie także z fantastycznego kontaktu z publicznością i chętnego improwizowania.

 

Czytaj więcej

Wojtek Fiedorczuk

Jak na ramy gatunku uprawia bardzo kontrowersyjny Stand-up, prawie wcale nie mówiąc nic kontrowersyjnego. Stara się kierować absurdem, prowokacją, delikatnym, acz znaczącym wariactwem. Celuje w zaskoczenie, nowoczesne niedopowiedzenie, szermuje szczerością. Liczy na inteligencję widza i często się nie przelicza. Cieszy go gdy ktoś podczas występu rozumie o co mu chodzi. Zdobywca (w duecie Niepewne Sytuacje z Michałem Kempą) nagrody Tryton na festiwalu FAMA w Świnoujściu w 2015 roku oraz indywidualnie Grand Prix Festiwalu EDF PAKA w Krakowie w 2016 roku.

 

Czytaj więcej

Kabaret Chyba

Pochodzący z Wrocławia Kabaret Chyba to bez wątpienia najlepszy i najzdolniejszy kabaret młodego pokolenia. Na ogólnopolskiej scenie zabłysnął w 2010 roku, kiedy to zgarnął nagrody na wszystkich najważniejszych festiwalach w Polsce: wygrał słynny krakowski festiwal PAKA, zdobył Grand Prix na festiwalu Przewałka w Wałbrzychu, był laureatem na Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry. Od tamtej pory jest znany i ceniony zarówno przez publiczność jak i kabaretowe środowisko.

Od stycznia 2016 kabaret tworzy trzech utalentowanych artystów: Piotr Gumulec, Jakuba Krzak i Krzysiek Wilkosz. Ale Kabaret Chyba to nie tylko świetni aktorzy, a także błyskotliwe teksty, niebanalne pomysły, niezwykła energia i mnóstwo improwizacji (czyli to, co publiczność lubi najbardziej). To także mimo młodego stażu olbrzymie doświadczenie nabyte dzięki licznym występom z gwiazdami polskiej sceny kabaretowej. Występowali wspólnie z m.in. Piotrem Bałtroczykiem, Jerzym Kryszakiem, Cezarym Pazurą, KMN, Neonówką, kabaretem Hrabi, Limo w największych salach i amfiteatrach w Polsce.

 

To wszystko sprawia, że stale jest zapraszany do realizacji telewizyjnych. Tylko w ostatnich miesiącach na szklanym ekranie Kabaret Chyba można było zobaczyć przy okazji takich realizacji telewizyjnych w TVP2 jak:

  • Festiwal Kabaretu w Koszalinie
  • Mazurska Noc Kabaretowa w Mrągowie
  • Dzięki Bogu już weekend
  • Kabaretowa Noc Listopadowa

 

Kabaret tworzy trzech facetów o tak różnych twarzach, że każdy w nich znajdzie coś dla siebie. Równie różnorodny jest ich program, bo lubią zaskakiwać widzów.

 

Czytaj więcej

Kabaret z Konopi

To niewątpliwie ulubieńcy widowni, o czym świadczy fakt nadania kilkudziesięciu  nagród  przez publiczność na festiwalach i przeglądach kabaretowych w całym kraju. Zdobycie, w większości pierwszych nagród nadanych przez jury konkursowe m.in. na festiwalach: PAKA, Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku, Manewrach Kabaretowych, Sieradzkiej Kuźni Kabaretowej i wielu innych może swiadczyc o wysokim poziomie artystycznym Kabaretu z Konopi.

Czytaj więcej

Zespół Krzysztofa Mrozińskiego

Muzyk, wokalista, kompozytor, aranżer. Absolwent Uniwersytetu Zielonogórskiego na kierunku wychowanie muzyczne. Stypendysta i laureat nagród za działalność artystyczną. Założyciel i kierownik muzyczny studia piosenki „ERATO” którego wychowankowie zdobywają laury na festiwalach w całej Polsce. Instruktor wokalny uczestników znanych programów telewizyjnych „Bitwa na Głosy”, „The Voice of Poland”. Kierownik muzyczny spektakli teatralnych, festiwali m.in. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej FUMA w Zielonej Górze a także koncertów telewizyjnych (Kabaretobranie). Lider i wokalista zespołu Make-Up. Na stałe współpracuje z Teatrem Lubuskim w Zielonej Górze. Współpracuje z gwiazdami polskiej estrady przy różnych projektach muzycznych (Jerzy Satanowski, Mateusz Pospieszalski, Jerzy Bielunas, Hadrian Tabęcki, Tomasz Łuc, Piotr Rubik). Jest także śpiewakiem Kameralnego Zespołu Muzyki Dawnej Cantores Viridimontani oraz Cantus Polonicus. Kompozytor i aranżer piosenek: płyty z serii „Młodzi Artyści Śpiewają”-Fundacja „Młodzi Artyści”, „Dagmara Korona-Dzień dobry”- Pomaton EMI.

  • Na żywo
  • ZAPRASZA