Kabaretobranie 2017

Czyli

IX Zielonogórska Noc Kabaretowa

05.08.2017/sobota/19.30

Stanisław Tym

Słynny, legendarny Miś z filmu Stanisława Barei. Postać, której w zasadzie nie trzeba przedstawiać. Autor, aktor i reżyser.

Autor wielu sztuk teatralnych, skeczy (jednym ze słynniejszych jest „Ucz się Jasiu” w wykonaniu Jana Kobuszewskiego, Wiesława Gołasa i Wiesława Michnikowskiego, prezentowany w kabarecie "Dudek") i słuchowisk radiowych, a także scenariuszy do filmów Stanisława Barei, w których również występował i był współreżyserem. Odtwórca roli kaowca w filmie Marka Piwowskiego Rejs. Współautor i aktor kabaretów Owca, Dudek, Lopek i Wagabunda. Wystąpił gościnnie w serialu komediowym TVN "Niania".

W roku 2007 realizował film "Ryś", który przedstawił dalsze losy prezesa Ryszarda Ochódzkiego z filmu "Miś". Jest stałym felietonistą w tygodniku Polityka. W roku 2011 przygotował premiery dwóch spektakli. Pierwszy z nich nosi tytuł "Dżdżownice wychodzą na asfalt" – premiera w Teatrze Polonia Krystyny Jandy. Drugi spektakl to „Gazeta zawsze upada papierem do góry” - premiera w Teatrze Polskim w Szczecinie.

  • Na żywo
  • ZAPRASZA